Online Kasiino Eesti
Vastutustundlik hasartmäng
Väljaandja

Vastutustundlik hasartmäng

Internetikasiinod on viimastel aastatel muutunud üha populaarsemaks, kuna need pakuvad mugavat ja lõbusat viisi hasartmängude mängimiseks. Siiski on oluline mängida vastutustundlikult, kuna hasartmängud võivad kiiresti sõltuvust tekitada. Loe edasi ja õpi kõige olulisemat vastutustundliku mängimise kohta.

Vastutustundliku hasartmängu tähendus

Hasartmängud on igasugune tegevus, mille eesmärk on võita midagi väärtuslikku, võttes riski. Hasartmängude puhul on seega vaja kolme elementi: tasu (rahasumma või muu väärtuslik asi, millega riskitakse), juhus (õnne või tõenäosuse element) ja auhind (võimalik võit). Ajalooliselt viitas mõiste “hasartmängud” Euroopa aadelkonna tegevusele, mis oli seotud vaba aja veetmise ja lõbutsemisega. Aja jooksul laienes mõiste nii, et see hõlmas kõiki hasartmängudega seotud tegevusi nii avalikus kui ka erasfääris. Tänapäeval on hasartmängud populaarne ajaviide kogu maailmas, kus igas vanuses ja taustaga inimesed naudivad mitmesuguseid mänge.

Kuigi hasartmängud võivad olla lõbus ja põnev ajaviide, on oluline meeles pidada, et tegemist on ka riskantse tegevusega. Vastutustundlik hasartmängimine tähendab, et pead oma mängimist kontrollima, seadma piirangud sellele, kui palju oled valmis kulutama, ja mängima ainult sellise rahaga, mille kaotamist võid endale lubada. Kui sul või kellelgi sinu tuttaval on hasartmänguprobleem, on olemas abivahendid, mis aitavad. Esimene samm on pöörduda abi saamiseks õigesse asutusse. Õige toetuse abil on võimalik hasartmänguprobleemist üle saada ja uuesti õigele teele asuda.

Vastutustundliku mängimise tähtsus

Hasartmängudega, nagu iga muu meelelahutuse vormiga, kaasnevad teatud riskid. Vastutustundlik mängutegevus aitab siiski neid riske vähendada ja tagada, et kõik saaksid seda kogemust ohutult nautida. Mõned kõige olulisemad vastutustundliku mängimise meetmed hõlmavad alaealiste kaitsmist hasartmängude eest, mängijate konfidentsiaalse teabe kaitsmist, haavatavate mängijate kaitsmist, turvaliste maksete säilitamist ja eetilise turunduse edendamist. Nende sammude astumisega saavad kasiinod ja teised hasartmängude korraldajad aidata luua kõigile turvalise ja nauditava keskkonna.

Hasartmängusõltuvuse ohud

Kuigi hasartmängud võivad olla lõbus ja põnev ajaveetmisviis, võivad need kiiresti muutuda ka sõltuvuseks. Kui keegi on hasartmängusõltlane, võib ta hakata hasartmängude kasuks oma tööd, perekonda ja muid kohustusi unarusse jätma. Samuti võivad nad muutuda tagasihoidlikumaks ja isoleerida end lähedastest. Äärmuslikel juhtudel võib hasartmängusõltuvus viia rahalise hävinguni, juriidiliste probleemide ja isegi vaimse tervise probleemideni. Kui sina või keegi sinu tuttav näib võitlevat hasartmängusõltuvuse vastu, on oluline otsida abi niipea kui võimalik. Sõltuvusega võitlevatele inimestele on saadaval palju ressursse ja ravi saamine võib aidata inimestel oma elu taas õigele teele saada.

Mängija tööriistad vastutustundlikuks hasartmänguks

 • Enesehindamise test
  Enesehindamise test
  Esimene samm hasartmängusõltuvuse hindamisel
 • Eelarve koostamise vahend
  Eelarve koostamise vahend
  Jälgige oma kulutusi ja seadke limiidid
 • Sissemaksete piirmäärad
  Sissemaksete piirmäärad
  Pakutakse enamiku kasiinode poolt
 • Ajalised piirangud
  Ajalised piirangud
  Kui kaua saate iga päev või nädal mängida
 • Reaalsuse kontrollimine
  Reaalsuse kontrollimine
  Perioodilised meeldetuletused, mis ilmuvad online kasiinos mängides
 • Enda välistamine
  Enda välistamine
  Enesevälistusega kaasneb vabatahtlik keeld

Enesehindamise test

Esimene samm vastutustundliku hasartmängude korraldamisel on hinnata oma hasartmänguharjumusi. Internetis on saadaval mitmeid enesehindamisteste, mis aitavad sul seda teha. Need testid esitavad sulle küsimusi sinu hasartmänguharjumuste kohta ja annavad sulle tulemuse, mis aitab kindlaks teha, kas teil on oht, et sul tekib hasartmänguprobleem.

Eelarve koostamise vahend

Kui olete oma hasartmänguharjumusi hinnanud, on oluline kehtestada oma hasartmängutegevuse eelarve. Internetis on saadaval mitmeid eelarve koostamise vahendeid, mis aitavad sul seda teha. Need tööriistad võimaldavad sul jälgida oma kulutusi ja aitavad seada piirid, kui palju võid iga kuu hasartmängudele kulutada.

Sissemaksete piirmäärad

Kui oled mures selle pärast, et kulutad hasartmängudele liiga palju raha, võid kaaluda deposiitide piiride kehtestamist. Sissemakselimiidid on paljude online-kasiinode ja spordiennustajate pakutav funktsioon, mis võimaldab sul piirata, kui palju raha võid oma kontole iga päev, nädal või kuu sisse maksta. See võib aidata vältida seda, et kulutad rohkem raha, kui saad endale lubada.

Ajalised piirangud

Teine võimalus piirata oma hasartmängukulutusi, on seada oma hasartmängutegevusele ajalised piirangud. Paljud online-kasiinod ja spordiennustused pakuvad funktsioone, mis võimaldavad määrata piiranguid, kui kaua võite iga päev või nädal mängida. See võib aidata vältida seda, et kulutad liiga palju aega hasartmängudele.

Reaalsuse kontrollimine

Reaalsuse kontroll on veel üks vahend, mida saab kasutada vastutustundliku hasartmängu jaoks. Reaalsuskontrollid on perioodilised meeldetuletused, mis ilmuvad veebikasiinos või spordiennustuses mängimise ajal, tuletades sulle meelde, kui kaua oled mänginud ja kui palju raha kulutanud. Need meeldetuletused aitavad hoida oma hasartmängutegevust perspektiivi ja võivad takistada sind kulutamast rohkem raha või aega, kui kavatsesid.

Enda välistamine

Enesevälistus on vahend, mida saavad kasutada inimesed, kes tunnevad, et neil on hasartmänguprobleem. Enesevälistus hõlmab vabatahtlikku keelustamist, millega keelatakse endale teatud ajaks juurdepääs online-kasiinodele ja spordiennustustele. See võib sõltuvalt veebisaidist olla 6 kuust kuni 5 aastani. Enesevälistusl aitab vältida edasist kahju, mida probleemsed mängurid tekitavad

Kuidas mängida online kasiinos vastutustundlikult

1/5
Samm 1
Eesticasiino.com

Määrake eelarve

Esimene samm vastutustundlikult online-kasiinos mängimiseks on eelarve seadmine. Sa peaksid alati mängima ainult sellise rahaga, mille kaotamist sa endale lubada võid, ja sa ei tohiks kunagi oma kaotusi taga ajada. Samuti on hea mõte seada piir, kui palju oled nõus ühe päeva, nädala või kuu jooksul kulutama.

Samm 2
Eesticasiino.com

Valige õige kasiino

Kõik online-kasiinod ei ole võrdsed. Mõned on palju usaldusväärsemad kui teised ja on oluline teha oma uuringuid, enne kui valid ühe, kus mängida. Online-kasiino valimisel tuleb jälgida mitmeid asju, sealhulgas litsentseerimisega seotud teavet, klienditeeninduse võimalusi ja mängude valikut.

Samm 3
Eesticasiino.com

Mõista tõenäosust

Oluline on mõista ka mängude koefitsiente, mida sa mängid. Kõikidel kasiinomängudel on sisseehitatud maja eelis, mis tähendab, et kasiinol on alati eelis mängija ees. Maja eelise suurus varieerub mängude lõikes, seega on oluline valida väiksema maja eelisega mänge, kui soovite oma võiduvõimalusi suurendada.

Samm 4
Eesticasiino.com

Halda oma aega

Teine oluline aspekt vastutustundlikult online-kasiinos mängimisel on oma aja juhtimine. Hasartmängude põnevus võib kergesti takerduda ja kaotada ajaarvestuse, seega on oluline seada piirangud sellele, kui kaua sa mängid. Samuti on hea mõte teha aeg-ajalt pausid, et te ei satuks liiga palju mängimisse.

Samm 5
Eesticasiino.com

Tea, millal lõpetada

Võib-olla kõige olulisem asi, mida online-kasiinos mängides meeles pidada, on teada, millal lõpetada. Hasartmänge tuleks alati vaadelda kui meelelahutust, mitte kui võimalust raha teenida. Kui leiate, et kaotate sagedamini kui võidate või kui kulutate rohkem raha, kui saate endale lubada, on aeg mängimine lõpetada.

Ressursid abi saamiseks

Lisaks erinevate organisatsioonide pakutavale toetusele on olemas ka mitmeid veebiressursse, mis võivad olla abiks kõigile, kes võitlevad hasartmängusõltuvusega. Näiteks Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus pakub abivajajatele nõustamis- ja tugiteenuseid. Samamoodi pakub BeGambleAware haridusressursse ja abitelefoni kõigile, keda hasartmängusõltuvus mõjutab. Lisaks pakuvad nii Gambling Therapy kui ka Gamblers Anonymous online-tugirühmi, kus probleemidega võitlevad inimesed saavad suhelda teistega, kes läbivad sarnaseid probleeme. Kuna nii palju ressursse on saadaval, ei ole mingit põhjust kannatada hasartmängusõltuvuse all üksi. Abi on alati vaid telefonikõne või kliki kaugusel.

Korduma kippuv küsimus

Mis on vastutustundlik hasartmängimine?

Vastutustundlik hasartmängimine on termin, mida kasutatakse hasartmängude kirjeldamiseks viisil, mis minimeerib nendega seotud riske. See hõlmab piirangute seadmist sellele, kui palju raha ja aega te hasartmängudele kulutate, ning nende piirangute piires hoidmist. See tähendab ka seda, et mängid ainult raha, mida võid endale lubada kaotada.

Kuidas ma saan kindlaks teha, kas ma olen vastutustundlik hasartmängur?

On mõned peamised märgid, mis näitavad, et oled vastutustundlik hasartmängur. Esiteks, sead piirangud sellele, kui palju raha ja aega sa hasartmängudele kulutad. Sa peate nendest piiridest kinni ja ei püüa oma kahjumit taga ajada. Samuti mängid ainult rahaga, mille kaotamist võid endale lubada. Lõpuks tead, millal tuleb hasartmängusessioonist lahkuda, isegi kui sa võidad.

Millised on vastutustundetu hasartmängimise riskid?

Vastutustundetu hasartmänguga on seotud mitu riski. Esiteks võib see põhjustada rahalisi probleeme, kui mängid rohkem, kui saad endale lubada. Samuti võib see põhjustada probleeme suhetes, kui hasartmängud hakkavad olema tähtsamad kui muud eluvaldkonnad. Lisaks võib vastutustundetu hasartmängimine põhjustada nii vaimseid kui ka füüsilisi terviseprobleeme ja sõltuvusi.

Mida peaksin tegema, kui arvan, et mul on hasartmänguprobleem?

Kui te arvad, et sul võib olla hasartmänguprobleem, on mõned asjad, mida saad teha. Esiteks, proovi vähendada hasartmängudele kuluvat aega ja raha. Kui see ei toimi või kui sinu probleem hakkab mõjutama ka muid eluvaldkondi, otsi professionaalset abi hasartmängusõltuvusele spetsialiseerunud nõustajalt või ravikeskusest.

Mark Saar

Mark Saar

Tuntud blackjacki ekspert Kirglik mängija pärast tööd Rohkem kui 10 aastat kogemust tööstuses

Mark Saar on kirjanik, kes on hasartmängudega tegelenud juba noorest peale. Ta usub, et hasartmängude puhul on oluline valida õige strateegia ning Eesticasiino.com kaudu jagab ta lugejatele näpunäiteid, kuidas enda jaoks parimaid pakkumisi valida. Ta kasutab oma oskusi ka selleks, et aidata teistel saada paremateks mänguriteks – õpetades neid tegema teadlikke otsuseid ja minema minema, kui neil on rohkem raha taskus.

Umbes Mark Saar
91 artiklid

Kas see lehekülg oli kasulik?

Seda lehte pole veel hinnatud – aidake teisi, jagades oma arvamust

Keeruta ratast!

Cashback Boonus
Try again
T-särk
Free spins
Try again
T-särk
Cash Boonus
Try again

Keeruta ratast, võida auhindu

Informatsioon boonuse kohta saadetakse e-mailile