Eesti online kasiinod 2024
Tunne oma klienti
Väljaandja

Tunne oma klienti

KYC-protsess on oluline osa online-kasiinodest. See aitab tagada, et mängijad on need, kes nad väidavad end olevat, ja et nad on mängimiseks seaduslikus vanuses. KYC-protsess võib nõuda veidi kannatlikkust, kuid see on oluline ohutu ja turvalise hasartmängukeskkonna tagamiseks.

Mis on KYC?

KYC ehk Know Your Customer (tunne oma klienti) on protsess, mis aitab ettevõtetel kontrollida oma klientide identiteeti. Veebimaailmas viiakse see protsess tavaliselt lõpule kolmanda osapoole KYC-teenuse pakkujate abil. Need teenusepakkujad kasutavad identiteedi kontrollimiseks erinevaid meetodeid, sealhulgas avalikke andmebaase ja sotsiaalmeediat. Kui identiteet on kontrollitud, väljastab teenusepakkuja KYC-sertifikaadi, mida ettevõte saab kasutada uute klientide vastuvõtmiseks. KYC-protsess aitab tagada, et ettevõtted tegelevad ainult seaduslike klientidega, ning aitab ka pettust ja rahapesu ennetada.

Mida seadus ütleb?

ELi neljas rahapesudirektiiv ja rahapesu tõkestamise seadus (Malta) on peamised õigusaktid, mis suunavad ELi online-kasiinode kasutajate rahapesu tõkestamist ja KYC-teenuste täitmist. Neljas direktiiv nõuab, et online-kasiinod rakendaksid rahapesu ja terrorismi rahastamise vältimiseks KYC-protseduure, sealhulgas mängijate tuvastamist ja isikusamasuse kontrollimist. Malta seadus läheb veelgi kaugemale, nõudes, et online-kasiinod peavad enne konto avamist või sissemakseid tegema mängijatelt isikut tõendava dokumendi. Need meetmed aitavad kaitsta online-kasiinosid rahapesu ja terrorismi rahastamise eest ning tagavad, et mängijad on need, kes nad väidavad end olevat. Seetõttu on oluline, et kõik ELis tegutsevad online-kasiinod järgiksid neid kahte õigusakti.

KYC kolm komponenti

CIP
CIP
Customer Identification Program
CDD
CDD
Customer Due Diligence
CM
CM
Continuous Monitoring

CIP (Customer Identification Program)

Kliendi tuvastamise etapis kogub finantsasutus teavet kliendi isiku kohta, näiteks nime, sünniaega ja aadressi. Asutus võib nõuda ka lisadokumente, näiteks valitsuse väljastatud isikut tõendavat dokumenti või aadressitõendit.

CDD (Customer Due Diligence)

Kui klient on tuvastatud, peab finantseerimisasutus seejärel teostama kliendi suhtes hoolsuskontrolli. See hõlmab kliendi riskitaseme ja majandusliku olukorra hindamist. Asutus vaatab läbi ka kõik avalikud andmed, mis võivad olla kliendi kohta olulised, näiteks pankrotid või süüdimõistvad kohtuotsused

CM (Continuous Monitoring)

KYCi viimane etapp on pidev jälgimine. See tähendab, et finantsasutus vaatab kliendi konto perioodiliselt üle, et tagada, et ei ole toimunud ebatavalisi tehinguid või tegevusi, mis võiksid viidata rahapesule või muule kuritegelikule tegevusele. Neid kolme etappi järgides saavad pangad ja muud finantsasutused aidata kaitsta end ja oma kliente finantskuritegevuse eest.

Miks kasiinod teostavad KYC-d

Rahapesu tõkestamise eeskirjade järgimine

Üks peamisi põhjusi, miks kasiinod teostavad KYC-kontrolli, on rahapesu tõkestamise eeskirjade järgimine. Rahapesu on ebaseaduslikult saadud raha päritolu varjamine ja see on paljudes jurisdiktsioonides tõsine kuritegu. KYC-kontrolli läbiviimisega saavad kasiinod tagada, et nad ei soodusta tahtmatult rahapesu, lubades klientidel raha sisse maksta ja välja võtta ilma nõuetekohaste dokumentideta.

Pettuste ennetamiseks

Teine põhjus, miks kasiinod teostavad KYC-kontrolli, on pettuste ennetamine. Kasiinod on sageli petturite sihtmärgiks, kes püüavad raha saamiseks kasutada varastatud krediitkaarte või muid pettuse meetodeid. Tehes KYC-kontrolli, saavad kasiinod tagada, et nad teevad äri ainult seaduslike klientidega.

Klientide turvalisuse säilitamiseks

Lõpuks teostavad kasiinod KYC-kontrolle ka klientide turvalisuse säilitamiseks. Kasiinod hoiavad kohapeal suuri summasid sularaha ja nad peavad tagama, et nende kliendid on need, kes nad väidavad olevat, et kaitsta nii kliente kui ka kasiinot ennast varguste ja muude kuritegude eest.

Mida peaksin tegema KYC-protsessi lõpuleviimiseks?

  1. Esimene samm on luua konto online-kasiinos. Selleks tuleb esitada mõned isikuandmed, näiteks nimi, aadress ja sünniaeg.
  2. Kui oled konto loonud, pead esitama mõned täiendavad dokumendid, et kontrollida oma isikusamasust. See võib sisaldada koopiat teie passist või juhiloast.
  3. Mõnel juhul võidakse nõuda ka aadressi tõendamist. Selleks võib esitada viimase kolme kuu jooksul koostatud kommunaalarve või pangakonto väljavõtte koopia.
  4. Kui oled esitanud kõik nõutavad dokumendid, peab online kasiino KYC-meeskond need läbi vaatama. See protsess võib võtta kuni 48 tundi.
  5. Kui kõik on korras, saad hakata online kasiinos mängima.

Kuidas minu teavet kasutatakse?

Mängija poolt KYC protsessi käigus antud teavet kasutatakse mängija identiteedi, vanuse ja asukoha kontrollimiseks. Seda teavet kasutatakse ka pettuste ja rahapesu tõkestamiseks. Kui kõik on korras, saab mängija registreeruda ja oma kontole raha kanda. Kui aga mõni mängija esitatud teave osutub ebatäpseks või pettuseks, ei saa operaator registreerimist töödelda.

  • Seda teavet kasutatakse mängija isikusamasuse kontrollimiseks.
  • Teavet kasutatakse selleks, et teha kindlaks, kas mängijal on õigus kasiinos mängida.
  • Teavet kasutatakse rahapesu või pettuse riski hindamiseks.
  • Teavet kasutatakse selleks, et võtta mängijaga ühendust, kui tema kontoga on probleeme.

Mis vahe on Tunne oma klienti ja Rahapesu tõkestamine?

Rahapesuvastane võitlus (AML) on eeskirjade kogum, mis on kehtestatud selleks, et vältida finantsasutuste kasutamist rahapesu eesmärgil. Rahapesu tõkestamise peamine eesmärk on tuvastada ja teatada kahtlasest tegevusest, et hoida ära kurjategijaid ja neid karistada. Teisest küljest on kliendi tundmine (KYC) eeskirjade kogum, mis on kehtestatud selleks, et vältida finantsasutuste kasutamist terrorismi rahastamiseks või muudeks ebaseaduslikeks tegevusteks.

KYC-kontrolli peamine eesmärk on tagada, et kliendid on need, kes nad väidavad end olevat, ja et nende raha pärineb seaduslikest allikatest. Nii KYC- kui ka AML-konformatsioon nõuab, et finantsasutused koguksid kliendiinfot ja teostaksid hoolsuskontrolli, kuid konkreetsed nõuded on sõltuvalt jurisdiktsioonist erinevad. Üldiselt aitavad aga nii KYC kui ka AML vastavus aidata kaitsta finantssüsteemi kuritarvitamise eest.

Näpunäiteid, mis aitavad teil KYC protsessi kiirendada

Kogu kokku nõutavad dokumendid

Esimene samm KYC-protsessi kiirendamiseks on kõigi nõutavate dokumentide kogumine. Need varieeruvad sõltuvalt riigist, kus sa KYC protsessi täidad, kuid tavaliselt hõlmavad need valitsuse väljastatud isikut tõendavat dokumenti, aadressitõendit ja sissetulekut tõendavat dokumenti. Kui sul on kõik need dokumendid enne taotluse esitamise protsessi alustamist valmis, säästad palju aega.

Täida taotlus täielikult ja täpselt

Teine oluline nõuanne KYC-protsessi kiirendamiseks on veenduda, et täidad taotluse täielikult ja täpselt. Ebatäielikud või ebatäpsed taotlused lükatakse sageli otsesõnu tagasi, mis aeglustab protsessi märkimisväärselt. Enne taotluse esitamist kontrolli kindlasti oma tööd kaks korda.

Kasuta veebipõhist KYC-teenust

Kui soovid oma KYC-protsessi tõesti kiirendada, peaksite kaaluma veebipõhise KYC-teenuse kasutamist. Need teenused aitavad protsessi lihtsustada, kogudes sinu eest kogu vajaliku teabe ja dokumendid. See võib pikemas perspektiivis säästa palju aega ja vaeva.

Ole kannatlik

Üks viimane nõuanne KYC-protsessi kiirendamiseks on olla lihtsalt kannatlik. Protsess võib sageli võtta aega, eriti kui teostad KYC protseduuri rangete eeskirjadega riigis. Kui oled aga kannatlik ja järgid kõiki samme õigesti, siis peaks sulle lõpuks ka heakskiit antama.

Kokkuvõte

Kliendi tundmise protsess on suuniste kogum, mida finantsasutused kasutavad oma klientide isikusamasuse kontrollimiseks. KYC eesmärk on ennetada finantskuritegusid, nagu rahapesu ja terrorismi rahastamine. KYC-eeskirjade täitmiseks peavad pangad ja muud finantsasutused koguma oma klientide kohta teatavat teavet, näiteks nime, aadressi ja sünnikuupäeva. Samuti peavad nad jälgima nende andmete muutumist aja jooksul. Mõnel juhul võib neilt nõuda täiendavate kontrollide läbiviimist, näiteks kliendi isikusamasuse kontrollimist valitsuse väljastatud isikut tõendava dokumendi abil või krediidikontrolli läbiviimist. KYC-protsess võib olla finantsasutuste klientide jaoks aeganõudev ja kulukas, kuid see on oluline nende kaitsmiseks pettuste ja muu ebaseadusliku tegevuse eest.

Korduma kippuvad küsimused

Mis on KYC?

KYC tähendab “tunne oma klienti” ja viitab protsessile, mille käigus pangad ja muud finantsasutused kontrollivad oma klientide identiteeti. Seda protsessi kasutatakse tavaliselt rahapesu, terrorismi rahastamise ja muude finantskuritegude vältimiseks.

Millist teavet nõutakse KYC jaoks?

KYC jaoks nõutav teave sõltub riigist ja finantsasutuse tüübist, kuid tavaliselt sisaldab see kliendi nime, sünnikuupäeva, aadressi ja isikukoodi.

Kui kaua võtab KYC aega?

KYCi tegemiseks kuluv aeg sõltub riigist ja finantsasutusest, kuid tavaliselt saab selle teha mõne päeva jooksul.

Kas KYC on kohustuslik?

Enamikus riikides on KYC pankade ja muude finantsasutuste jaoks kohustuslik. On siiski ka riike, kus KYC ei ole kohustuslik, näiteks Šveits.

Millised on KYC eelised?

KYC eelised hõlmavad rahapesu ja terrorismi rahastamise riski vähendamist ning panga või finantsasutuse kaitsmist vastutuse eest kliendi ebaseadusliku tegevuse korral.

Mark Saar

Mark Saar

Tuntud blackjacki ekspert Kirglik mängija pärast tööd Rohkem kui 10 aastat kogemust tööstuses

Mark Saar on kirjanik, kes on hasartmängudega tegelenud juba noorest peale. Ta usub, et hasartmängude puhul on oluline valida õige strateegia ning Eesticasiino.com kaudu jagab ta lugejatele näpunäiteid, kuidas enda jaoks parimaid pakkumisi valida. Ta kasutab oma oskusi ka selleks, et aidata teistel saada paremateks mänguriteks – õpetades neid tegema teadlikke otsuseid ja minema minema, kui neil on rohkem raha taskus.

Umbes Mark Saar
91 artiklid

Kas see lehekülg oli kasulik?

Seda lehte pole veel hinnatud – aidake teisi, jagades oma arvamust

Keeruta ratast!

Cashback Boonus
Try again
T-särk
Free spins
Try again
T-särk
Cash Boonus
Try again

Keeruta ratast, võida auhindu

Informatsioon boonuse kohta saadetakse e-mailile